Cart 0 x

Dnia 02 września 2021 roku w Rumi powstała Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, która ma na celu wybudowanie w naszym mieście lokali mieszkalnych.
Pierwszy budynek powstanie na ul. Mikołaja Reja – to nadzieja na mieszkania dla osób, które do tej pory nie miały szans na własne „M, a wykluczenie to, mógł potęgować brak możliwości zaciągania kredytu hipotecznego. Mieszkanie to jeden z najważniejszych elementów w życiu każdego człowieka. Spełnia potrzeby zarówno biologiczne, zawodowe, jak i społeczne.
SIM to specyficzna oferta – będą to typowe mieszkania na wynajem. Wprowadza nową możliwość dla mieszkańców, którzy mają kłopoty z uzyskaniem kredytu, ale mają tzw. zdolność czynszową, czyli mogą wynajmować mieszkania i płacić rachunki. Posiadanie mieszkania w SIM wiąże się z wniesieniem partycypacji w wysokości 20%. Najemca musi partycypować w kosztach wzniesienia budynku. Partycypacja jest wkładem finansowym w budowę mieszkania – wpłata ta jest konieczna i obligatoryjna. Jeżeli jednak zmienią się Twoje plany i zrezygnujesz z najmu, partycypacja zostanie Ci zwrócona.

SIM RUMIA
Skip to content